Ustka

Ustka jest położona u ujścia rzeki Słupi do Morza Bałtyckiego. Jest bardzo modnym miastem portowym, kąpieliskiem morskim i uzdrowiskiem. W Ustce panuje rewelacyjny klimat, który pozwala na leczenie mnóstwa schorzeń m.in. ortopedyczno-urazowych, nerwowych, reumatologicznych, kardiologicznych i nadciśnienia. Oprócz tego miasto posiada surowce lecznicze, które są wykorzystywane w zabiegach oferowanych przez zakłady – solankę oraz borowinę.

Usteckie plaże uważane są za jedne z najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Wzdłuż nich rozlega się promenada o nazwie Nadmorski Park Spacerowy. Promenada zachwyca już od 1875 r. i każdego roku stawała się coraz bardziej szykowna i wyrafinowana. Obecnie wzdłuż deptaka położone są eleganckie restauracje oraz hotele, które żyją nocą.

Ustka kusi także ciekawymi zabytkami, które warto uwzględnić na liście miejsc do odwiedzenia w czasie pobytu. Muzeum Chleba, Bałtycka Galeria Sztuki, latarnia morska, domki rybackie, dzielnica willowa i architektura sakralna – to jedne z wielu punktów godnych uwagi każdego turysty.

Obok wspaniałych plaż i ciekawych zabytków w Ustce, które wabią turystów, warto powiedzieć o cyklicznych imprezach odbywających się w tym mieście: Ogólnopolskim Festiwalu Sztucznych Ogni, Nadbałtyckim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „O Bursztynowe Słoneczko” czy Mistrzostwach Polski w Beach Soccer. Jak widać, w Ustce każdy znajdzie coś dla siebie – leniuch spragniony plaży, jak także miłośnik sztuki i sportsmen..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *