Darłowo

Darłowo jest zlokalizowane w województwie zachodniopomorskim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej, na Pobrzeżu Koszalińskim. Miasto jest podzielone na Darłówko i Racisław, lecz ze względu na podzielenie tej pierwszej części rzeką w potocznym nazewnictwie wyróżnia się także Darłówko Wschodnie a także Zachodnie. Ta nadmorska miejscowość każdego roku przyciąga w sezonie letnim mnóstwo turystów, którzy znajdują tutaj cudowny raj. Świetnie rozbudowana baza noclegowa jest w stanie przyjąć nawet 10 tys. letników. Wyjątkowy mikroklimat z dużym stężeniem leczniczego jodu oraz piaszczyste, rozległe plaże sprawiają, że to miasto jest jednym z najbardziej popularnych kurortów nadmorskich. Malowniczy port rybacko-turystyczny jest całorocznym portem wędkarskim przygotowanym do połowów dorsza.

Dla osób, które są fanami zabytków, w Darłowie nie zabraknie atrakcji. Wśród najpiękniejszych miejsc godzien odwiedzenia jest Zamek Książąt Pomorskich, Kościół Mariacki, Brama Wysoka i Kościół Św. Gertrudy. Trasy spacerowe warto założyć przez zabytkowe Śródmieście, okolice portu oraz latarni morskiej. Oprócz tego przez Darłowo wiodą trzy szlaki turystyczne – Szlak Rezerwatów, Szlak Nadmorski oraz Szlak Zabytków Średniowiecza.

Obok wspaniałego klimatu i fajnych miejsc do odwiedzenia warto zwrócić uwagę na cykliczne imprezy, które się odbywają w Darłowie. Wśród nich powinno się wymienić m.in. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych, Europejskie Warsztaty Muzyczne i Operowe, Międzynarodowy Festiwal Latawców, Otwary Puchar Polski Ashihara Karate oraz REGGAENWALDE FESTIVAL..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *