Hel

Hel to miasto otoczone przez Bałtyk, zlokalizowane na końcu Mierzei Helskiej i sąsiadujące z Jastarnią. Jest to znany ośrodek turystki oraz kąpielisko nadmorskie, jakie corocznie odwiedza duża liczba przybywających. Ocenia się, że w każdym sezonie wakacyjnym Hel odwiedza prawie 400 tys. ludzi. Miasto gwarantuje bardzo dużo atrakcji, które wabią pasjonatów wypoczynku nad Bałtykiem. Port morski, który umiejscowiony jest w Helu, dysponuje przystanią rybacką, jachtową i żeglugi pasażerskiej.

Znajduje się w tym miejscu także garnizon Marynarki Wojennej z portem wojskowym. Przed tym jak miasto zdobyło status miejscowości turystycznej pełniło niezmiernie istotną funkcję strategiczną na mapie militarnej Polski. Po II Wojnie Światowej do tego miasta mogli przyjeżdżać jedynie obywatele PRL, a miasta strzegły rogatki. Na szczęście się to zmieniło i dzisiaj każdy przyjezdny potrafi bez specjalnej przepustki odwiedzać to miasto. Warto też zaznaczyć, że Hel głównie przypadł do gustu naszym głowom kraju. W prezydenckim ośrodku wypoczynkowym swoje dni wolne od pracy spędzał Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Prezydenci podejmowali w Letniej Rezydencji dla przykładu Angelę Merkel czy George’a W. Bush’a.

Biorąc pod uwagę militarną przeszłość Hel proponuje wiele interesujących atrakcji dla turystów – np. muzea i skanseny broni morskiej. Jednakże największą cechą miasta są piękne plaże, które są zabezpieczane przez zespoły ratowników z psami rasy nowofundland czy landseer. To wyłączne tak bezpieczne kąpielisko na terenie Polski..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *