Gdańsk

Gdańsk to jedno z najstarszych miast w Polsce i jest w stanie pochwalić się ponad 10-wiekową przeszłością. Jest umiejscowione nad Morzem Bałtyckim, przy ujściu rzeki Motławy do Wisły przy Zatoce Gdańskiej. Posiada status centrum kulturalnego, naukowego i ekonomicznego , a także stolicy województwa pomorskiego. Gdańsk to ważny węzeł komunikacyjny o zagranicznym znaczeniu, z najgłębszym i jednym z największych nad morzem portem, europejskim portem lotniczym, siecią połączeń kolejowych i drogowych. Wszystko to powoduje, że to miasto jest niezmiernie ważnym ośrodkiem inwestycji biznesowych, jaki od lat 90-tych nieustannie się rozwija gwarantując mieszkańcom niezmiernie wysoki poziom życia. Powoduje to, że Gdańsk od lat plasuje się w czołówce rankingu atrakcyjności inwestycyjnej miast wojewódzkich. Biorąc pod uwagę wysoki poziom wykształcenia i odmienne kierunki na licznych gdańskich uczelniach, rynek pracy w tym mieście też jest bardzo dobrze rozwinięty.

Obok biznesowych oraz gospodarczych aspektów Gdańsk może pochwalić się doskonałymi warunkami sprzyjającymi rozwojowi branży turystycznej. Liczne zabytki, atrakcje środowiskowe , a także sposobność aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego, gdzie na wczasowiczów czekają aż 23 kilometry czystych plaż. Wszystko to prowadzi, że każdego roku Gdańsk odwiedza więcej niż milion turystów z kraju i zagranicy.

Gdańsk jest także silnym ośrodkiem kulturalnym. Działają w tym miejscu teatry, opera i filharmonia, a w mieście mają miejsce prestiżowe imprezy. Jedną z najmocniej znanych jest Festiwal Szekspirowski, Festiwal Dobrego Humoru lub także znany w każdym zakątku świata Jarmark św. Dominika. Na terenie Stoczni Gdańskiej są organizowane koncerty gwiazd, które ściągają tłumy, czy różnego typu spotkania i kongresy biznesowe. Krótko mówiąc można potwierdzić, że w Gdańsku nikt nie będzie znudzony..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *