Sopot

Sopot znajduje się między Gdańskiem i Gdynią, przy Zatoce Gdańskiej, należąc do Trójmiasta. Przez wiele dziesiątek lat miasto pracowało na miano najpopularniejszego uzdrowiska nad polskim morzem, sprawiając, że każdego roku do tego miejsca przyjeżdża nawet 2 miliony turystów. Leczenie uzdrowiskowe w Sopocie jest skoncentrowane na tychże kierunkach: choroby ortopedyczno-urazowe, choroby reumatologiczne, choroby sercowe i nadciśnienie, choroby dolnych dróg oddechowych, osteoporoza.

Sopot ma swoje dwie odmienne nazwy, jakie perfekcyjnie pokazują cechy tego miejsca – „Perła Bałtyku” i „letnia stolica Polski”. Przyjeżdżający są w każdym miejscu: na ulicach, na plaży, na molo i wielu pozostałych zakątkach uzdrowiska. Sopot ma doskonale zorganizowaną bazę turystyczną i noclegową, na którą składa się ponad 250 lokali gastronomicznych, pubów, kawiarenek i restauracji , a także dużą liczbę hoteli, hosteli, prywatnych noclegów i dalszych miejsc noclegowych. Ten nadmorski kurort jest gospodarzem wielkiej ilości imprez i występów, na których pojawiają się znane osoby, co dalej podnosi jego atrakcyjność. Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie – Sopot Festival, Sopot Film Festival, TOPtrendy to jedynie garstka z tych wydarzeń kulturalnych, jakie są popularne w całej Polsce i za granicami.

W Sopocie położone jest najdłuższe, drewniane molo w Europie, które ma ponad 500 m długości. Obok tego znanego miejsca miasto może się pochwalić też Operą Leśną, w której odbywają się wylistowane imprezy cykliczne. Dla ulubieńców ciekawych rozwiązań budowlanych idealnym miejscem do zobaczenia jest tzw. Krzywy Domek. Warto też wymienić piękną plażę w Sopocie, która jest rozważna za jedną z najczystszych, najbezpieczniejszych i najlepiej utrzymanych plaż nad Zatoką Gdańską. „Perła Bałtyku” w żadnej chwili nie zawodzi przyjezdnych – mogą oni liczyć na niezmiernie udany czas wakacyjny w tym mieście, odpoczynek powiązany ze zwiedzaniem , a także uczestniczeniem w kulturalnych wydarzeniach..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *